دانستنیهای نجوم و اخترفیزیک

وضعیت بروزرسانیGPM

by on بهمن.۲۷, ۱۳۹۲, under اخبار روز و ناسا, نجوم

فوریه ۲۶ : GPM برو به فضا پرتاب شد .
سه شنبه ، ۲۰۱۴/۰۲/۲۶ ۰۵:۴۵

برنامه نظارت GPM هسته چراغ سبز برای راه اندازی دریافت کرده است !

در صبح (به وقت ژاپن ) در مرکز فضایی Tanegashima ، مقامات ارشد از صنایع سنگین میتسوبیشی ، گیم، آژانس اکتشافات فضایی ژاپن ( JAXA ) و NASA آمادگی بارش اندازه گیری جهانی ( GPM ) رصدخانه هسته برای بررسی راه اندازی بر روی راکت H- IIA در فوریه ۲۸ (به وقت ژاپن ) . تمام اقدامات تسهیلات خودرو راه اندازی و راه اندازی مربوط به راه اندازی GPM کامل گزارش شده است. پانل بررسی به تصویب ادامه با راه اندازی .

راه اندازی آمادگی نقد و بررسی تغییر زمان راه اندازی را تایید کرد. راه اندازی شده است در حال حاضر برای یک پنجره یک ساعته که باز می شود ۲۷ فوریه در ۰۱:۳۷ EST ( فوریه ۲۸ در ۰۳:۳۷ JST ) برنامه ریزی شده است . این تغییر پس از تجزیه و تحلیل اجتناب از برخورد بین فضاپیما GPM و ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شده است.

اگر راه اندازی شده بشود یک روز و یا به ماه مارس به تاخیر بی افتاد ، تجزیه و تحلیل اجتناب از برخورد جدید انجام خواهد شد و یک پنجره جدید راه اندازی مجموعه ای در یک پنجره دو ساعت شروع ۱۳:۰۷ EST ( 03:07 JST ) .

H- IIA خودرو راه اندازی برنامه ریزی شده است به رول از ساختمان خودرو مجلس در روز ۲۶ فوریه در ۲۳:۰۰ EST ( در ۱۳:۰۰ JST فوریه ۲۷ ) و حرکت به سکوی پرتاب.

پوشش زنده از راه اندازی فوریه ۲۷ آغاز می شود در ساعت ۱۲ ظهر EST در تلویزیون ناسا و به صورت زنده در :http://www.nasa.gov/nasatv


Leave a Reply